• Akcja "Świąteczny kubek"

• Akcja ,,Świąteczny kubek,, dedykowana dzieciom, które spędzą Święta na szpitalnych łóżkach, właśnie ruszyła! W tym roku zebrane kubeczki zostaną, przekazane dzieciom z Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie i Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Zapraszamy do akcji dzieci z naszej szkoły oraz przedszkola. Kubeczki zbieramy do 10 grudnia.

• 2023.11 ,, Godzina dla Młodych Głów”

• Nasza Szkoła w bieżącym roku szkolnym włączyła się w program profilaktyczny o nazwie “Godzina dla Młodych Głów”. Ta inicjatywa jest naszą odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodzieży.

W pierwszym semestrze, nasi nauczyciele przeprowadzą lekcje, koncentrujące się na tematach takich jak rozpoznawanie emocji, wyrażanie potrzeb, ustanawianie granic i komunikacja. W drugiej części roku skoncentrujemy się na edukacji dotyczącej higieny cyfrowej i bezpieczeństwa w sieci. Scenariusze zajęć oraz materiały zostały opracowane przez doświadczonych psychologów.

Głównym celem naszych zajęć jest zaznajomienie uczniów oraz nauczycieli z zasadami Pierwszej Pomocy Psychologicznej (PPP), zgodnie z wytycznymi UNICEF (Look, Listen, Link). “Godzina dla Młodych Głów” ma na celu zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów oraz pomaganie im radzić sobie w trudnych sytuacjach.

• XVI Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 13 – 19 XI 2023

• W minionym tygodniu nasze przedszkolaki uczestniczyły  w zajęciach „Zostań ekonomistą                       i menadżerem, jak Mikołaj Kopernik” w ramach projektu Staropolskiej Akademii Kopernikańskiej. Celem zajęć było:

• Rozwijanie i kształtowanie u dzieci w wieku przedszkolnym postawy przedsiębiorczej poprzez przykłady działań Mikołaja Kopernika jako ekonomisty oraz mieszkańców z planety Kopernikana
            • Rozróżnianie i nazywanie pieniędzy używanych w obiegu (monety, banknoty).
            • Odróżnianie pieniędzy obecnych od pieniędzy z czasów Mikołaja Kopernika.

Podczas zajęć przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem wykonywały różne ćwiczenia i zadania, między innymi:

• liczyły pieniądze (do 10 zł, do 20 zł, do 100 zł);
            • uczyły się oszczędzania pieniędzy na konkretny cel;
            • poznawały dni tygodnia i nazwy miesięcy;
            • rozpoznawały godziny na zegarze.

Przed dziećmi jeszcze konkurs „ Skarbonka Mikołaja Kopernika” lub „Wirtualna Skarbonka na pieniądze elektroniczne” oraz turniej ekonomiczny „Liczę pieniądze jak Mikołaj Kopernik”.

• Projekt BAKCYL

• W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej „Bankowcy dla Edukacji”. W ramach projektu uczniowie klasy VI - VIII uczestniczyli w cyklu lekcji dotyczących zagadnień ekonomicznych i finansów osobistych.
            Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
            Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy „Bankowcy dla Edukacji”.

CELE PROGRAMU:
            BAKCYL dla szkół:
            •    Pomaga w poszerzaniu wiedzy finansowej uczniów, jako niezbędny element funkcjonowania młodych w nowoczesnym społeczeństwie opartym na wiedzy
            BAKCYL dla uczniów:
            •    Wprowadza w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ UCZNIÓW Z PRACOWNIKIEM BANKU
            Lekcja 1: Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
            03.10.2023 r. Godz. 8.00 – 8.45
            Lekcja 2: Twoje pieniądze.
            03.10.2023 r. Godz. 8.55 – 9.40
            Lekcja 3: Od oszczędzania do inwestowania.
            10.10.2023 r. Godz. 8.55 – 9.40