Aktualności
2021.11.26 Andrzejki 2021
- 35
2021.11.25 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
- 19
2021.11.11 Gminne obchody Święta Niepodległości
- 4
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.
W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia – delegacja uczniów Naszej Szkoły wzięła udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości
w Działoszycach.Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się przemarszem ulicami Działoszyc. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Trójcy Świętej.
Nabożeństwo uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Dzierążni. Mieszkańcy gminy oddali hołd bohaterom, walczącym o wolność, składając kwiaty przed Pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Reprezentacja uczniów SP Stępocice złożyła symboliczną wiązankę w imieniu całej społeczności szkolnej.
2021.11.10 Narodowe Święto Niepodległości
- 7
Zaproszenie na obchody 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
2021.11.05 Dzień postaci z bajek.
- 25
29.10.2021 Wycieczka edukacyjna do Krakowa
Realizacja przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę
29 października 2021 roku dzięki wsparciu finansowemu z środków Ministra Edukacji i Nauki - w ramach udziału Naszej Szkoły w przedsięwzięciu pod nazwą Poznaj Polskę - uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w szkolnej wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów: Pani Małgorzata Niedziela, Pani Marzena Kosałka oraz Pani Anna Janiszewska. Głównym celem wycieczki w ramach realizacji przedsięwzięcia było poznanie dziedzictwa narodowegoi kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki.
Wcześnie rano wyruszyliśmy autokarem spod szkoły, dzień zapowiadał się bardzo dobrze, a słońce już wychylało się zza horyzontu. Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na spacer ulicą Floriańską wraz ze słynnym Barbakanem oraz ulicą Grodzką, która jest jednąz najstarszych ulic Krakowa - istniała jeszcze przed lokacją miasta w 1257 roku.
Spacer ulicami Starego Miasta doprowadził nas na Zamek Królewski na Wawelu. Znaleźliśmy się tam nieprzypadkowo - był on jednym z najistotniejszych punktów naszej wycieczki.
Zamek wraz ze Wzgórzem Wawelskim to jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc
w Polsce, będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości. W 1930 roku Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Gromadzi ono kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelanyi mebli.Gdy dotarliśmy na Dziedziniec Zamku, czekali tam na nas przewodnicy, którzy oprowadzili nas po Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich, Skarbcu i Zbrojowni. Niezwykle ciekawie opowiadali oni o historii naszego narodu, o Zamku oraz o eksponatach znajdujących się w każdym pomieszczeniu. Była to dla nas „żywa” lekcja historii. Największe wrażenie na uczniach zrobiły słynne arrasy Zygmunta Augusta reprezentowane w komnatach oraz Zbrojownia – w której uczniowie mogli zwiedzić salę zarówno z bronią palną, jak i salę
z bronią białą. Korzystając z wizyty na Wawelu odwiedziliśmy także Smoczą Jamę oraz Smoka Wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. Rynek ten słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa są: Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza oraz Kościół św. Wojciecha.Równie istotnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku Sukiennicach. Tutaj nie tylko mogliśmy podziwiać widoki z tarasu, obejrzeć dzieła sztuki, lecz także uczestniczyć w lekcji muzealnej „Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum”. W trakcie zajęć zapoznaliśmy sięz oryginalnymi zabytkami i ich historią. Uczestniczyliśmy w dyskusji oraz wykonaliśmy prace plastyczne.
Po lekcji udaliśmy się pod Pomnik Adma Mickiewicza, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia, następnie wraz
z opiekunami poszliśmy na obiad, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć i podzielić się wrażeniami z wycieczki. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą Kraków ponownie. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad.
Przerwa na czytanie
- 8
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję „Przerwa na czytanie”. Atrakcją tego dnia była wróżka Julia, która odwiedziła uczniów klas I-III oraz oddział przedszkolny i pięknie czytała dzieciom ulubione bajki. Ponadto uczniowie klas starszych również włączyli się w tą akcję z dużym zaangażowaniem i czytali na przerwach fragmenty wybranych książek. Celem akcji „Przerwa na czytanie” było zachęcenie wszystkich do czytania książek w każdej wolnej chwili.
2021.10.21 POLA NADZIEI
- 14
2021.10.20 Lekcja o funduszach europejskich
W dniu 20 października w naszej szkole odbyły się eurolekcje. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VII. Młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej o działaniu i funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Lekcja prowadzona była przez dr Bartłomieja Zapałę eksperta Team Europe – Kielce.
2021.10.19 Spotkanie z policjantem
Ślubowanie klasy pierwszej
13 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Naszej Szkole. Uczniowie wszystkich klas ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja wykonana przez Panią Edytę Wojtyłko, przygotowany sprzet nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Przewodnicząca szkoły - Patrycja Leszczyńska powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, krewnych, panią dyrektor szkoły, uczniów i nauczycieli, wychowawcę pierwszaków - panią Małgorzatę Niedzielę,a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos".
Pierwszaki znakomicie zaprezentowały swoje umiejętności, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszyscy prezentowali się pięknie, występując w odświętnych strojach oraz w granatowych biretach na głowach.Kandydaci na uczniów śmiało śpiewali piosenki i recytowali wiersze, dając wyraz przyjaźni i koleżeństwu w grupie rówieśniczej oraz udowadniając,że są gotowi do podjęcia sumiennej pracy w szkole. Klasy starsze - II i III serdecznie powitali kolegów w uczniowskim gronie - przygotowując dla pierwszoklasistów piękne wiersze i piosenki, składając tym samym obietnicę niesienia pomocy młodszym kolegom i koleżankom w trudnych sytuacjach.
Po zakończonej części artystycznej przewodnicząca SU - w imieniu uczniów poprosiła panią dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia."Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion pierwszaków na znak symbolicznego pryjęciado grona uczniów Szkoły Podstawowej w Stępocicach.
Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście - Ksiądz Proboszcz Marek Połoński, który poświęcił pierwszoklasistom plecaki oraz Zastępca Burmistrza - Pani Katarzyna Bochniak, która obdarowała naszych pierwszaków pięknymi prezentami. Rodzice także pamiętali o swych pociechach - pierwszaki dostały od nich "słodkie kuferki" oraz uczestniczyły w zorganizowanycm przez rodziców i wychowawcę klasy przyjęciu. Tam także czekała na nich niespodzianka - przygotowana przez wychowawcę - prześliczne misie pluszaki z biretami. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści zapamiętają ten radosny dzień bardzo długo.
2021.10.13 Dzień Edukacji Narodowej
Pasowanie pierwszoklasistów
12
2021.10.11 Wojny obronne Rzeczpospolitej w XVII wieku
2021.10.05 Projekt Life17 - warsztaty edukacyjne
Wycieczka Umianowice - Krzyżanowice
275 października, uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pod nazwą ,,Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy”. Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu Live 17 realizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Celem tego programu jest przywrócenie dawnego stanu delty rzeki Nidy i jej unikalnych walorów przyrodniczych w obrębie wsi Umianowice, w gminie Kije.
Pierwszy przystanek był w miejscowości Umianowice, na przykładzie której przybliżona została historia kolejki wąskotorowej, bieg rzeki Nidy ze szczególnym uwzględnieniem jej delty środkowej. Poznaliśmy gatunki zwierząt chronionych, zagrożonych i wymagających odtworzenia na tym obszarze. Nie lada atrakcją okazał się wypas koników polskich, mogliśmy je karmić i głaskać. Zwierzęta te w naturalny sposób zapobiegają zarastaniu terenu poprzez systematycznie zjadaną trawę.
Drugi przystanek to siedziba Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych położona w Krzyżanowicach Średnich. Poznaliśmy przedstawicieli flory i fauny Ponidzia. Na żywo oglądaliśmy żółwia błotnego oraz dziewięćsiła popłocholistnego.
Na zakończenie wycieczki wzieliśmy udział w warsztatch prowadzonych przez wolontariuszy z Fundacji CampoSfera. Mogliśmy w ten sposób sprawdzić naszą znajomość języka angielskiego.
Innowacja Be active...
W tym roku uczniowie Naszej Szkoły będą uczestniczyli w Innowacji 'Be active and open your world'. Jest to projekt skierowany do uczniów klas IV-VIII, który realizowany będzie od początku pażdziernika 2021 roku do końca czerwca 2022 roku.
Głównym celem projektu jest uświadomienie potrzeby posługiwania się językiem angielskim w różnych dziedzinach życia, w sytuacjach spoza klasy szkolnej, w sposób nieformalny i pragmatyczny. Celem projektu jest także zapoznanie uczniów ze specyficznym słownictwem związanym z aktywnością ruchową, zabawą i sportem oraz przełamywanie bariery komunikacyjnej poprzez stworzenie możliwości posługiwania się językiem
w naturalnych sytuacjach współzawodnictwa sportowego i zabawy.Uczniowie w trakcie zajęć będą mogli nauczyć się grać w hokeja, baseball, golf i wiele innych sportów, będą to dyscypliny całkiem nowe...których nie poznali dotychczas na lekcjach wf. Ponadto, poznają oni historię i pochodzenie różnych dyscyplin sportowych, a także słownictwo części dyscyplin sportowych uprawianych latem i zimą, symbole związane z olimpiadą, nazwy sprzętu sportowego wykorzystywanego na lekcjach oraz przez sportowców poznanych dyscyplin sportowych.
Mamy nadzieję, iż uczestnictwo w projekcie nie tylko pozwoli na pogłebianie wiedzy, ale także zachęci uczniów do aktywnego spędzania czasu, co jest niezmiernie istotne po tak długim okresie edukacji zdalnej...
2021.10.01 XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 16
2021.09.29 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29.09.2021r. w ramach akcji "Głośnego czytania" naszą szkołę odwiedziła niezwykła, bajkowa postać - wróżka Julia, która spotkała się z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz uczmiami klas I-III. Wróżka nie tylko czarowała swoim wyglądem, ale również czytała głośno fragmenty ulubionych książek. Dzieci słuchały z zapartym tchem, a następnie odgadywały ich tytuły i opowiadały dalsze losy bohaterów.
Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni z odwiedzin wróżki i zaprosili ją ponownie do naszej szkoły.
2021.09.28 Rajd rowerowy
- 21
2021.09.27 „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”
Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzieli się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona została także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.
Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.
Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami po przeprowadzeniu zajęć będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach.
Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.
Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie