18 grudnia 2018 roku w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”
w naszej szkole odbyła się prelekcja
na temat zagrożeń towarzyszących sezonowi grzewczemu.
Przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie st. bryg. Wojciech Bucki
w trakcie spotkania opowiadał uczniom o zagrożeniach związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach oraz zatruciem tlenkiem węgla. Pan strażak przyniósł ze sobą czujkę, aby zaprezentować dzieciom jej działanie. Wszystkie dzieci już wiedzą, że czujnik dymu i czadu to niezbędne urządzenie we wszystkich domach, w których istnieje ryzyko jego niekontrolowanego wydzielania. Zamontowanie tego urządzenia zapewni bezpieczeństwo całej rodzinie. To było bardzo interesujące oraz pouczające spotkanie.
18.12.2018 Tlenek węgla - cichy zabójca!!!
2018.12.14 "Drogi ku Wolności" - rekonstrukcja
Setna rocznica rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości, obchodzona w roku 2018 skłania do głębszych refleksji nad ciekawą historią Polski i Polaków. Podejmując działania mające na celu jej przybliżanie, zaprosiliśmy do naszej szkoły grupę artystyczną „Rekonstrukto”.
14 grudnia artyści zaprezentowali program pod tytułem „Ku Niepodległej” – zajęcia ukazujące drogi prowadzące do niepodległości, pokazujące jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i Ojczyznę.
Podczas żywej lekcji historii upamiętniającej dążenia niepodległościowe Polaków, uczniowie poznali okoliczności wybuchu powstań narodowych, problemy okresu Księstwa Warszawskiego i I wojny światowej, usłyszeli o sytuacji Polaków pod zaborami, dyskutowali na temat roli marszałka Józefa Piłsudskiego oraz jego legionów a także roli kultury i sztuki patriotycznej.Po zajęciach można było przymierzyć prezentowane stroje historyczne, wziąć w rękę replikę broni używanych przez powstańców oraz podczas I wojny światowej. Przeprowadzona żywa lekcja historii pozwoliła niekonwencjonalną naukę historii poprzez bezpośrednie poznanie oraz zabawę. Uczniowie z wielką ochotą ćwiczyli sztukę fechtunku, poznawali zasady musztry wojskowej i zasady udzielania pomocy medycznej.
Mamy nadzieję, że ta niecodzienna lekcja historii na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
2018.12.06 Spotkanie z Mikołajem
Dnia 6 grudnia 2018 roku do Szkoły Podstawowej w Stępocicach przybył Święty Mikołaj, aby spotkać się osobiście z gromadą dzieci, które oczekiwały go tu - nie ukrywamy - z wielką niecierpliwością.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I przygotowali na ten dzień specjalny występ artystyczny. Wszyscy byli ciekawi: Jak wygląda Święty Mikołaj?, Gdzie zaparkuje sanie? , O czym będzie rozmawiał z dziećmi?
I wreszcie .... jest, przyjechał ... a sanie zaparkował .... na dachu szkoły. Zręczne renifery precyzyjnie wylądowały tuż przy kominie, ale Mikołaj - tym razem - wszedł przez drzwi wejściowe szkoły.
Wiedział, gdzie ma przyjść - bo prowadziła go melodia śpiewanej przez dzieci piosenki.
Mikołaj w rewanżu za piękne powitanie znalazł w swoim worku z prezentami podarki dla wszystkich dzieci, ale wręczając je nie omieszkał wysłuchać wierszyków, zapytać o to czy dzieci były grzeczne?
Do szkoły przybyły z rodzicami także dzieci młodsze, które jeszcze nie uczęszczają do oddziału przedszkolnego i dla nich Święty przygotował prezenty. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze,
a na koniec Mikołaj obiecał, że za rok ponownie odwiedzi Naszą Szkołę.
2018.12.06 Mikołaj z REGESTĄ
6 grudnia do Naszej Szoły przybyli pracownicy przedsiębiorstwa REGESTA wraz z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Pińczowie. Uczniowie dostali prezenty mikołajkowe od pracowników firmy REGESTA. Były to kamizelki, opaski odblaskowe, a dla dzieci nieco starszych uczniów worki z elementami odblaskowymi. Funkcjonariusze policji mówili o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówili zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku i poboczu oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Nasi goście poprosili także dzieci, by nosiły one odblaski w widocznym miejscu. Droga do szkoły będzie dzięki temu bezpieczniejsza.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2042151665823804&id=258369697535352
2018.11.30 Finał szkolnego konkursu na kartkę świąteczną
2018.11.27 Z wizytą w OMPiO Kielce
27.11.2018 roku odbyła się kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły
do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.
Tym razem kieleckie muzeum odwiedzili najmłodsi uczniowie
- dzieci z oddziału przedszkolnego
oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej.
Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Jaki znak twój?
Polskie symbole narodowe”. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach,
których zwieńczeniem było wykonanie godła Polski oraz biało – czerwonej flagi.
Warsztaty zakończyło odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
Uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w warsztatach
pod tytułem „Wielcy Polacy – Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski”.
Podczas zwiedzania muzeum dzieci poznawały historię dążenia Polaków do Niepodległości.
2018.11.26 Nowe stroje dla przedszkolaków i uczniów młodszych
W celu promocji lokalnego folkloru i zwyczajów zakorzenionych w tradycji Ponidzia w ramach projektu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas młodszych dostali dziś przepiękne stroje krakowskie. Przecudne, kolorowe stroje wzbudziły autentyczną radość wśród najmłodszych.
2018.11.11 Nasz udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości - 100-rocznica odzyskania Niepodległości
Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Działoszycach
miały podniosły charakter.
Mieszkańcy gminy oddali hołd bohaterom, walczącym o naszą wolność.
W uroczystościach udział wzięły także władze samorządowe,
dzieci i młodzież ze szkół, organizacje społeczne i polityczne
oraz liczne poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP.
Uroczystości uświetniła orkiestra dęta z Dzierążni.
Uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewali hymn państwowy,
aby oddać cześć bohaterom tamtych czasów,
którzy oddali swoje życie w walce
o niepodległość naszej Ojczyzny – Polski.Hołd oddano także składając kwiaty przed pomnikiem T. Kościuszki.
Reprezentacja uczniów SP Stępocice złożyła symboliczną wiązankę
w imieniu całej społeczności szkolnej.Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.
Odprawiona ona została przez Księdza Proboszcza Andrzeja Jankowskiego
w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Świętej Trójcy.
Nabożeństwo uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Dzierążni.
2018.11.23 Lekcje zdrowia w naszej szkole
Dnia 23 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się Lekcja Zdrowia, która została przeprowadzona przez dietetyków współpracujących z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa
(w zajęciach zorganizowanych dla uczniów klas I - III uczestniczyły także panie z KOWR w Kielcach). Osobą prowadzącą zajęcia warsztatowe była dietetyk Pani Elżbieta Bujak, która rozpoczęła zajęcia tłumacząc jak ważnym posiłkiem jest śniadanie. W trakcie zajęć uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące pierwszego, ulubionego posiłku oraz rozpoznawały różne zdrowe produkty wykorzystywane do robienia śniadań. Produkty te uczniowie wykorzystali następnie do własnoręcznego wykonania smakowitych kanapek
z pastą warzywną i warzywami a także do udekorowania kanapek według własnej inwencji twórczej. Nie lada przysmakiem okazał się być, wykonany z pomocą pań, koktajl owocowo - warzywny. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali naklejki potwierdzające ich udział w przeprowadzonej Lekcji Zdrowia oraz Pamiętniki Chrumasa. To była bardzo interesująca lekcja, która wniosła do szkolnej klasy możliwość wykazania się wiedzą
i umiejętnościami kulinarnymi przez dzieci.
2018.11.09 Szkolne Obchody 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Dnia 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej
w Stępocicach odbyły się uroczystości patriotyczne związane z obchodami rocznicy 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.W obchodach rocznicowych wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i rodziny uczniów, a także okoliczni mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1111 wspólnym odśpiewaniem naszego hymnu państwowego. W ten sposób uczestnicy wzięli udział w akcji MEN „Rekord dla Niepodległej”.
W części artystycznej najmłodsi – dzieci z działającego przy szkole oddziału przedszkolnego wspomagane przez uczniów klasy pierwszej - zaprezentowały inscenizację historyczną zrealizowaną w ramach projeku „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W inscenizacji pod tytułem: „A było to tak…”, w prostych słowach przedstawiły losy naszej Ojczyzny w okresie niewoli oraz drogi Polaków do Niepodległości. Przedstawienie wywołało wzruszenie u odbiorców i zostało nagrodzone wielkimi brawami.
Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom dwóch konkursów – literackiego i plastycznego – które zostały zorganizowane pod wspólnym hasłem „Polska – Piękna, Niepodległa”. Konkursy miały na celu kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej oraz uwrażliwienie na piękno Ojczyzny. Konkursowe prace plastyczne stanowiły sceniczną dekorację , natomiast wiersze recytowane były przez samych autorów podczas uroczystości.
Bardzo miłym a jednocześnie doniosły momentem było przekazanie przez zaproszonych na uroczystość pracowników Nadleśnictwa Pińczów klonu dębu Bartek – Bartusia. Jak się dowiedzieliśmy wyhodowano 250 takich klonów, które trafiły do różnych miejsc w całej Polsce. Uczniowie klasy pierwszej, którzy odebrali ten szczególny dar, obiecali dbać o drzewko dokumentując etapy z życia Bartusia w kronice.
Święto Niepodległej uczczono także poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W tym celu wykorzystano przygotowane specjalnie na tę okazję „Śpiewniki pieśni patriotycznych”, które rozdano wszystkim uczestnikom spotkania. Wybrzmiały tak popularne pieśni, jak „Piechota”, „Przybyli Ułani”, „Ojczyzno ma..” i wiele innych. Naszą modlitwą za Ojczyznę było wspólne śpiewanie w pozycji stojącej pieśni „Boże, coś Polskę”.
Uroczystość w szkole zakończyła się zaśpiewaniem „Roty”. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Marszu Niepodległości – przemarszu przez Stępocice. Z pieśnią na ustach i z biało – czerwonymi flagami w dłoniach uczestnicy manifestowali swój patriotyzm, szacunek do minionych pokoleń i miłość do Ojczyzny – tej „dużej” – Polski, i tej „małej” – Stepocic.
2018.11.08 Śniadanie Daje Moc
Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej
w Stępocicach włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej
„Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach
Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia
i Gotowania.Uczniowie założyli odpowiednie stroje (fartuszki), umyli ręce,
następnie przygotowywali drugie śniadanie, które potem wspólnie ze smakiem konsumowali.Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, sałatki owocowe
i warzywne, zdrowe przekąski oraz pyszne soki owocowe i woda.Ponadto uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat roli śniadania,
będącego najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy oraz
lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.
Uczniowie dowiedzieli się również,
że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność.
Równie ważnym jest, aby jeść:pięć posiłków w ciągu dnia,
stałych porach i bez pośpiechu,
systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa,
także pić soki czy wodę zamiast szkodliwych napojów gazowanych.
Uczniowie także rozmawiali o roli altywności ruchowej oraz unikaniu słodyczy i chipsów,
które są zwyczajnie niezdrowe.Był to ciekawy sposób na edukację poprzez wspaniałą zabawę, integrującą uczniów a także ich rodziców w działaniach grupowych mających na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w prawidłowej diecie człowieka.
31.10.2018 Sprzątanie cmentarza w Sancygniowie
W tym roku kolejny już raz, w związku
z nadchodzącymi świętami Wszystkich Świętych, uczniowie wraz z panią Anną Szostak oraz panią Kingą Duchnik zadbali, aby zapomniane miejsca na cmentarzu
w Sancygniowie stały się czyste zadbane.
Zaopatrzeni w niezbędny sprzęt i chęć do pracy wzięli się za porządki.
Uprzątnęli liście, czyścili groby i przede wszystkim postawili znicze, na znak pamięci o tych, którzy odeszli.
Nastrój sprzyjał zadumie.Pamiętamy o tych co odeszli 2018:
Szkolne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej
w Stępocicachzapraszają na
Szkolne Obchody
100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę,
które odbędą się dnia 9 listopada 2018 roku
o godzinie 1100 w Szkole Podstawowej
w StępocicachW programie m.in.:
- „Rekord dla Niepodległej” – wspólne śpiewanie hymnu narodowego o godz.1111
- udział w akcji MEN - „A było to tak” - inscenizacja w wykonaniu dzieci
z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy I - „Polska – Piękna, Niepodległa” - prezentacja prac i wręczenie nagród
w konkursach plastycznym i literackim - Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
- Marsz Niepodległości
- „Rekord dla Niepodległej” – wspólne śpiewanie hymnu narodowego o godz.1111
30.10.2018 "1000 drzew na minutę" - 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz
z nauczycielami wzięli dziś udział w ogólnopolskiej akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”, która połączona jest z przedsięwzięciem rocznicowym
100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości..Organizatorem akcji są Lasy Państwowe, a przedsięwzięcie nadzorowane było przez
Leśnictwo Sancygniów.Lasy Państwowe sadzą rokrocznie 500 mln nowych drzew, co właśnie daje wartość
tysiąca drzew na minutę.
To bardzo dużo! Gdyby wszystkie sadzonki posadzić w jednym rzędzie
to miałyby on długość z Ziemi na Księżyc
i z powrotem.Przed przystąpieniem do działań praktycznych uczniowie przeszkoleni zostali przez Pana leśniczego Krzysztofa Matyjasa oraz Pana podleśniczego Marka Zięcika odnośnie nasadzeń i przygotowania podłoża pod nowe sadzonki. Panowie Leśnicy mówili także o roli lasu jaką odgrywa w naszym życiu.
Zarówno pogoda jak i dobry nastrój towarzyszył wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia.
Po przeszkoleniu oraz rozdysponowaniu sprzętu i sadzonek,
wszyscy przystąpili do pracy.
Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i sprostali zadaniu.Po zakończeniu prac, miłym zwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko.
Na pamiątkę akcji uczniowie i nauczyciele otrzymali od lesników pamiątkowe
drewniane medale. Były także wspólne zdjęcia na tle "Naszego Lasu".Być może za kilkanaście, kilkadziesiąt lat uczniowie przyjadą ze swoimi dziećmi
i zobaczą te posadzone drzewa.
Mamy nadzieję, że wszystkie drzewka się przyjmą
i będą rosły długie, długie lata.Dziękujemy Panom leśnikom z Leśnictwa Sancygniów za zaproszenie do współpracy.
Sadzimy Las Niepodległości - zdjęcia:
25.10.2018 Akcja "Pierwszaki"
Pierwszaki z Naszej Szkoły wzięły udział w akcji "Echa Dnia" - "Pierwszaki 2018". 25 października pojechały one do Pińczowa. Spotkanie odbywało się w sali gimnastycznej pińczowskiego Zespołu Szkół numer 1.
Jeż Edek, pszczółki, strażacy i policjanci uczyli przez zabawę o bezpieczeństwie, zasadach ruchu drogowego oraz zdrowym odżywianiu. Czwartkowe spotkanie prowadził Wojciech Stachurski i jego przyjaciel Jeż Edek. Towarzyszył im Koziołek Matołek. Natomiast goście (policjanci, strażacy i pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, oddział w Pińczowie) w zabawny i prosty sposób mówili o bezpieczeństwie na drodze i w gospodarstwach domowych.
23.10.2018 Bezpieczeństwo Na Piątkę!
23 października uczniowie klasy V wzięli udział w powiatowym etapie XII Edycji Wojewódzkiego Turnieju "Bezpieczeństwo Na Piątkę". Turniej ten odbył się w Powiatowej Hali Widowiskowo – Sportowej POKSTIR
w Pińczowie.
Wzięło w nim udział 8 szkół podstawowych z terenu powiatu pińczowskiego.Uczniowie toczyli walkę w czterech konkurencjach. Pierwsza to test wiedzy ogólnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas prac w gospodarstwie rolnym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W kolejnej konkurencji kapitanowie drużyn musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, a następnie całe drużyny przystąpiły do pokazu praktycznych umiejętności związanych
z umiejętnością dzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na sam koniec komisja, składająca się
z policjantów, kierowania POKSTIR - Michała Klamińskiego i przedstawiciela KRUS -Agaty Materek, oceniła prace plastyczne wykonane przez dzieci, którego tematem przewodnim było hasło "Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole".Więcj informacji:
https://pinczow.com/2018/10/25/pinczowski-konkurs-bezpieczenstwo-na-piatke-2018-rozstrzygniety/
17.10.2018 Dzień Edukacji Narodowej
17 października 2018 r.
w Naszej Szkole odbyła się
uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli
w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów.
Po ślubowaniu uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod egidą opiekunek: pani Anny Janiszewskiej, pani Bogusławy Głąb-Głowackiej oraz pani Anny Szostak. Były piękne wiersze, piosenki, życzenia oraz kwiaty.
W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice, a także zaproszeni goście: Pan burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Zdzisław Leks oraz ksiądz proboszcz Marek Połoński - proboszcz parafii Sancygniów.Fotorelacja z szkolnych obchodów Święta Komisji Edukacji Narodowej
17.10.2018 Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
17 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Naszej Szkole. Uczniowie wszystkich klas ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły Anna Wites powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, krewnych, uczniów i nauczycieli, wychowawcę pierwszaków - panią Marzenę Kosałkę,
a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos".
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności.
Pierwszaki znakomicie zaprezentowały swoje umiejętności,
za co zostały nagrodzone gromkimi nrawami.
Wszyscy prezentowali się pięknie, występując w odświętnych strojach,
i w granatowych biretach na głowach.
Kandydaci na uczniów śmiało śpiewali piosenki i recytowali wiersze,
dając wyraz przyjaźni i koleżeństwu w grupie rówieśniczej oraz udowadniając,
że są gotowi do podjęcia sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej przewodniczący SU - Bartłomiej Skóra
oraz zastępca przewodniczącego Zuzanna Markiewicz
w imieniu uczniów poprosili panią dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami,
godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
"Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem
- jak czarodziejską różdżką ramion pierwszaków na znak symbolicznego pryjęcia
do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Stępocicach.
Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci.
Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie.Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej - galeria zdjęć:
Ogólnopolska akcja 100 kartek na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
W obliczu zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji
"I'M PROUD TO BE POLISH
100 kartek na 100-lecie odzyskania Niepodległości”.❤
Nasi uczniowie wyślą z tej okazji 100 kartek pocztowych z pozdrowieniami z naszej miejscowości
do 100 szkół w Polsce.
My również otrzymamy pocztówki, z których stworzymy wspaniałą galerię, pokazującą jak piękna jest nasza Polska.Uczcijmy to ważne wydarzenie w wyjątkowy sposób.
Dziękujemy księdzu proboszczowni Markowi Połońskiemu za podarowanie naszej szkole 100 pocztówek
Poniżej link do fotorealcji ukazującej działania podejmowane w ramach realizacji programu:
Sto kartek na 100-lecie Niepodległości Polski - fotorelacja z podejmowanych działań:
https://szkolastepocice.edupage.org/album/?#gallery/367
10.10.2018 Dzień Drzewa
Od kilku lat 10 października w Polsce obchodzone jest „Święto Drzewa”.
Święto to wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych
znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton,
kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu,
dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
W naszej szkole 10 października także obchodziliśmy Święto Drzewa.
Z tej okazji odwiedził nas Pan leśnik,od którego dowiedzieliśmy się nie tylko tego,
że drzewa mają wpływ na nasze życie, zdrowie i samopoczucie
oraz że trzeba o nie dbać i je chronić, ale poznaliśmy również tajniki pracy leśniczego.Dzień Drzewa w SP Stępocice:
Archiwum Aktualności