• "Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"

• Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, (17 - 23 maja 2022). Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, młodziezy i dzieci, więc bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

• Informacja dla rodziców

• Materiały dla rodziców dotyczące depresji znajdują się w zakładce UCZNIOWIE i RODZICE.

Strefa Rodzica | Forum Przeciw Depresji

Młody człowiek, kiedy zaczyna dojrzewać i wkraczać w dorosłość – zmienia się. Często równie zaskakujące, jak zmiany fizyczne są zmiany zachowania, które zaczyna prezentować nastolatek. Jest to naturalny etap w rozwoju, jednak bywa trudny zarówno dla dziecka, jak i rodzica, który często naprawdę nie wie co o tych zmianach sądzić i jak na nie reagować. Jest to tym bardziej trudne, że te zachowania mogą mieścić się w spektrum charakterystycznych dla tego okresu życia zmian związanych z dojrzewaniem układu nerwowego czy hormonalnego, ale w pewnych przypadkach mogą być symptomem poważnej choroby – depresji.

• 2022.05.16 Wycieczka uczniów klas I-III do Szkoły Muzycznej w Pałecznicy

• 16 maja uczniowie klas I -III odwiedzili Szkołę Muzyczną I stopnia  im. Stanisława Moniuszki w Pałecznicy.  Wysłuchali tu  koncertu młodych muzyków – uczniów szkoły, którzy zaprezentowali krótkie utwory na różnych instrumentach muzycznych. Podczas 45 minutowego koncertu uczniowie naszej szkoły z zachwytem słuchali utworów w wykonaniu swoich rówieśników.

• 2022.05.13 Wycieczka uczniów klas I-III

• W dniu 13.05.2022 uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Pińczowa. Uczniowie odwiedzili Bibliotekę Publiczną gdzie zostali zapoznani z nowościami wydawniczymi, poznali równieżpracę bibliotekarza, zwiedzili bibliotekę oraz rozwiązywali Quizy.

Następnie uczniowie udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie gdzie zostali zapoznani z pracą strażakówjednostki pożarniczej. Panowie strażacy zaprezentowali samochody ratunkowe i ich wyposażenie oraz zademonstrowali pokaz swoich umiejętności i sprawności fizycznej. Na zakończenie wizyty uczniowie próbowali swoich sił z użyciem sprzętu gaśniczego w praktycznym działaniu. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni gdyż wyjazd dostarczył im wielu ciekawych wrażeń.

• 2022.04.22 Konkurs PPOŻ - etap powiatowy

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Małgorzata Skóra zajęła III miejsce w Powiatowym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

GRATULUJEMY !!!