• 20.09.2022 Dzień Przedszkolaka

20 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień na sportowo. Dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, chętnie podejmowały sportową rywalizację, ale także współpracę w grupie.

Udział w konkurencjach sportowych dostarczył im kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej i beztroskiej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
            Na zakończenie tego sportowego i radosnego dnia wszystkie przedszkolaki otrzymały słodkie upominki i Certyfikaty Superprzedszkolaka.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas na długo pozostanie w pamięci naszych drogich przedszkolaków.

• Splish Splash SUN - realizacja projektu Dwujęzyczne Przedszkolaki

• W tym tygodniu (19.09.2022 - 25.09.2022) Nasze Przedszkolaki wraz z Splish Splash poznały piosenkę 'Sun'. Ta piosenka wiąże słowo sun z kolorem żółtym - yellow. Ręcznie wykonane przez Nasze dzieci słoneczka sprawiły, że w przedszkolu zrobiło się bardzo ciepło i jasno. Było także wiele ciekawych gier i zabaw ze Splish Splash, która jest jednym z czterech żuczków mieszkających w przedszkolu.

• 2022.09.15 Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września nasze przedszkolaki  obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości          i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest też dniem odwagi i zabawy. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta – obejrzały krótki filmik o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy ma jakieś ukryte zdolności.

Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Ubrania wszystkich zdobiły kropki i kropeczki. Przedszkolaki wykonały także wspaniałe prace plastyczne, w których główną rolę odgrywała kropka. Nawet w zabawach ruchowych nie mogło zabraknąć kropek.

Dla przedszkolaków był to dzień pełen radości i zabawy. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością i na zakończenie „kropkowego dnia” otrzymały okolicznościowe dyplomy.

• Dwujęzyczne Przedszkolaki

• Po powrocie z wakacji kontynuujemy przygodę z kursem Baby Beetles, czterema wspaniałymi żuczkami, które zamieszkały w kąciku językowym w przedszkolu. Zdecydowaliśmy się na dwujęzyczność w oddziale przedszkolnym ponieważ jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. Nasza placówka posiada Certyfikat Dwujęzycznego Przedszkola dzięki udziałowi w Projekcie Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki. Przedszkolaki mają codzienny kontakt z językiem angielskim oglądając filmy animowane kursu Baby Beetles, śpiewając piosenki, biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach oraz wykonując różnorodne prace. W tym tygodniu przywitaliśmy Splish Splash - jedyną dziewczynkę spośród czterech żuczków. Jest ona niebieska - Nasze Przedszkolaki bardzo ją polubiły i chętnie się z nią bawią. W tym tygodniu Splish Splash przyniosła do przedszkola 'Magiczne Morze', wywołało to ogromną radość wśród naszych dzieci, które wpuściły w błękitne fale swoje rybki. Tydzień ze Splish Splash - Swim zaliczamy do udanych!