• Powrót uczniów klas IV - VIII do nauki stacjonarnej w systemie hybrydowym

          • Tygodniowy Rozkład Zajęć dla poszczególnych klas
            – aktualizacja na dzień 17.05.2021 Link poniżej: 

            Szkoła Podstawowa w Stępocicach (edupage.org)

             

            Od 17 maja 2021 r. uczniowie klas IV – VIII powracają do nauki stacjonarnej z zastosowaniem systemy hybrydowego (w celu zmniejszenia liczby uczniów równocześnie znajdujących się w budynku szkoły).

            Uwzględniając liczebność klas, zajęcia stacjonarne prowadzone będą:

            17 maja 2021 (poniedziałek) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas VII i VIII

            18 maja 2021 (wtorek) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV, V i VI

            19 maja 2021 (środa) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas VII i VIII

            20 maja 2021 (czwartek) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV, V i VI

            21 maja 2021 (piątek) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas VII i VIII

             

            24 maja (poniedziałek)  zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV, V i VI

            25maja – Egzamin ósmoklasisty (dzień dodatkowo wolny od zajęć dydaktycznych)

            26maja – Egzamin ósmoklasisty (dzień dodatkowo wolny od zajęć dydaktycznych)

            27maja – Egzamin ósmoklasisty (dzień dodatkowo wolny od zajęć dydaktycznych)

            24 maja (piątek) zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV, V i VI

             

            Tygodniowy Rozkład Zajęć dla poszczególnych klas – aktualizacja na dzień 17.05.2021 zamieszczono w dzienniku elektronicznym
             oraz na stronie internetowej szkoły, w zakładce Plan lekcji 2020/2021 (lewy panel)

             

          • 2021.05.08 Szczepienia przeciw COVID-19

          • Informujemy, że w nowo otwartym punkcie szczepień przeciwko COVID-19 w Ośrodku Zdrowia w Stępocicach istnieje możliwość zaszczepienia się - najbliższe wolne terminy dostępne na poniedziałek 10 maja 2021. Informacja dotyczy wszystkich chętnych, również osób spoza terenu gminy Działoszyce.

          • 2021.05.02 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

          • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 
            obchodzimy już po raz 17-ty. W lutym 2004 roku Sejm
            znowelizował ustawę o godle, barwach i hymnie, ustanawiając tego dnia święto naszych barw narodowych. Celem zmiany było rozszerzenie wiedzy i propagowanie informacji o polskich symbolach,
            w tym o biało-czerwonych barwach i polskiej fladze.

            Posłowie odrzucili wówczas kojarzony z czasami PRL monopol państwa na ich używanie. Ustawa miała zachęcić Polaków do okazywania dumy z barw narodowych nie tylko od święta i nie tylko w sposób urzędowy.

            Kancelaria Sejmu przypomina, że nowela z 2009 roku zaleca umieszczanie flag na budynkach mieszkalnych i przed domami, a także przed siedzibami firm oraz w innych miejscach z okazji świąt i rocznic państwowych oraz innych uroczystości o zasięgu państwowym lub lokalnym, oczywiście pod warunkiem otaczania ich czcią i szacunkiem.

             

            Historia Biało-Czerwonej

            Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła będącego godłem Polski i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy.
            Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

            2 maja jest także Dniem Polonii i Polaków za Granicą.

          • 2021.05.03 - 230 rocznica uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 r.

          • 3 maja 2021 roku obchodzimy 230 rocznicę
            uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 roku, która to ustawa regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją 

            Zamiast akademii zapraszamy na wirtualną historyczną wędrówkę:

            Konstytucja 3 maja 1791 roku. Sekrety obrazu Jana Matejki - YouTube

             

            Wielkoformatowe płótno Jana Matejki to "Konstytucja 3 Maja 1791 roku" to najsłynniejsze przedstawienie tego wyjątkowego momentu w dziejach Rzeczypospolitej, jakim był dzień zaprzysiężenia Ustawy Rządowej. Przyjrzyjmy się bliżej triumfalnemu pochodowi posłów z Zamku Królewskiego do kolegiaty św. Jana wśród wiwatujących mieszkańców Warszawy i zwróćmy uwagę na szczegóły, skrywające w sobie całą skarbnicę wiedzy na temat tego niezwykle ważnego, a zarazem jakże trudnego czasu w historii Polski. Seria "Ożywione obrazy" towarzyszy wystawie "Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja".

            "Konstytucja 3 Maja 1791 roku" – film edukacyjny z serii "Ożywione obrazy" - YouTube

             

             

          • Wyniki konkursu "Zabytki powiatu pińczowskiego"

          • Praca Szymona

            Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Zabytki powiatu pińczowskiego" zorganizowanego przez pińczowską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. 

            Spośród 363 prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: 0 - III i IV - VIII. Uczeń naszej szkoły Szymon Głowacki zdobył wyróżnienie na szczeblu powiatowym. 

             

          • 14 marca - Święto Chrztu Polski

          • 14 kwietnia obchodzimy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski (ustawa z 22 lutego 2019 r.) Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. 14 kwietnia 966 r. - to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

            Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo.

          • Zawieszenie zajęć stacjonarnych

          • Informujemy, że od dnia 22 marca do 9 kwietnia 2021 roku lub do odwołania zostają zawieszone zajęcia stacjonarne - prowadzone w szkole, w tym zajęcia klas I - III oraz konsultacje prowadzone dla uczniów klasy ósmej.

          • 2021.03.17-19 Egzamin próbny ósmoklasisty

          • Egzamin próbny ósmoklasisty
            W dniach od 17 do 19 marca 2021 roku uczniowie klasy ósmej będą mogli przystąpić do ogólnopolskiego próbnego egzaminu ósmoklasisty, który został przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
            Egzamin zostanie przeprowadzony w formie stacjonarnej
            (w szkole) z zachowaniem wymogów sanitarnych, w warunkach odpowiadających Procedurom przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.

            Egzamin próbny zostanie przeprowadzony zgodnie
            z poniższym harmonogramem:

            · 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski

            · 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka

            · 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

            Wyniki z egzaminu próbnego mają charakter informacyjny i nie wpływają na oceny z przedmiotów. Zostaną one udostępnione poszczególnym uczniom poprzez wpisanie do dziennika wartości procentowych (z wagą zero - tj. nie rzutującą na ocenę z przedmiotu egzaminacyjnego), w terminie: w ciągu 5 dni roboczych od dnia pisania egzaminu próbnego - wartości procentowe stanowiące wynik diagnozy, zostaną zapisane w kolorze zielonym.

            W dniach przeprowadzania egzaminu próbnego, uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.45 w dniach tych zostają zawieszone pozostałe zajęcia lekcyjne.

             

          • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

          •  

            1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

            W związku z obchodami tego dnia, dziś, 1 marca o godz. 20:05 na antenie Programu I Polskiego Radia oraz na profilu radia na facebooku https://www.facebook.com/jedynka/ odbędzie się kolejna transmisja koncertu „Młodzi Niezłomnym” z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

            Koncert jest jedną z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Spektakl to dobre wprowadzenie do zajęć poświęconych tematyce podziemia niepodległościowego.

            Zapraszamy do zdalnego udziału koncercie.

            Dla zainteresowany udostępniamy także inne materiały:

          • Konsultacje - klasa 8

          • Na 22.02.2021 (poniedziałek) zostały zaplanowane konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych, które zostaną przeprowadzone w formie stacjonarnej dla uczniów klasy 8.
             

          • Egzamin próbny ósmoklasisty

          • Informujemy:

            W dniach od 15 do 17 lutego 2021 (poniedziałek - środa), w celu przygotowania uczniów klasy ósmej do egzaminu ósmoklasisty, zostaną przeprowadzone egzaminy próbne z przedmiotów egzaminacyjnych.

            W tych dniach uczniowie klasy ósmej uczestniczyć będą w zajęciach lekcyjnych prowadzonych w formie stacjonarnej w szkole, z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego, zgodnie z ustaleniami Tygodniowego Rozkładu Zajęć (uczniowie przynoszą podręczniki zgodnie z rozkładem zajęć).

            Odwóz autobusem szkolnym po 6 godzinie lekcyjnej  - zajęcia zaplanowane na 7 godzinę lekcyjną zostaną zrealizowane w innej ustalonej z nauczycielem formie, nie wymagającej obecności ucznia w szkole.

            Uczniowie mogą skorzystać z dowozu do szkoły autobusem szkolnym oraz z odpłatnego lub refundowanego obiadu w szkole.

             

            Harmonogram egzaminu próbnego:

            Poniedziałek (15.02.2021 początek egzaminu 10.50)
            – język polski (sala nr 6) nauczyciel nadzorujący M. Pawełek

             

            Wtorek (16.02.2021 początek egzaminu 8.00)
            – matematyka (sala nr 6) nauczyciel nadzorujący A. Suchecka

             

            Środa (17.02.2021 początek egzaminu 9.50)
            – język angielski (sala nr 6) nauczyciel nadzorujący A. Wites / A. Suchecka

             

            Egzamin próbny w formie stacjonarnej stanowi badanie umiejętności uczniów. Uzyskane przez uczniów wyniki, mają charakter informacyjny i nie będą liczone do ocen z przedmiotu w danym półroczu roku szkolnego. Zostaną one udostępnione poprzez wpisanie w dzienniku zajęć w ocenach z przedmiotu, jako wartość procentowa, w kolorze zielonym z wagą równą 0 czyli nie liczoną do średniej.