• Dzień Kobiet

          • Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzą przedszkolaki

             

            Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
            Taki dzień raz się w roku zdarza,
            gdy 8 Marca z gwarem wiosny
            wytryśnie z kartek kalendarza.
            Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
            więc śpieszą chłopcy i panowie
            z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
            Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

          • Akcja Gminy Działoszyce - pomoc dla Ukrainy.

          • Od poniedziałku 28 lutego 2022 roku w Szkołach Podstawowych w Naszej Gminie będzie można pozostawić pomoc rzeczową dla osób dotkniętych wojną na terenie Ukrainy

            Lista najpotrzebniejszych rzeczy, które można przekazywać:

            - koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace;

            - ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, obuwie;

            - środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów;

            - chemia gospodarcza;

            - bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry;

            - pościel, prześcieradła, poduszki;

            - zestawy wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki;

            - środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe;

            - woda;

            - produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania;

            - produkty żywnościowe z dłuższą datą przydatności, nie wymagające specjalnych warunków przechowywania typu: konserwy mięsne i rybne z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, mleko w proszku, makaron, ryż, kasza, płatki błyskawiczne, olej, herbata, kawa, cukier, gotowe dania w słoiczkach dla dzieci, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, słodycze;

            - zapałki, baterie, zapalniczki, świece;

            - zestawy medyczne (gaza, bandaże, woda utleniona, spirytus salicylowy, plastry)

            - zabawki (pluszowe misie, klocki).

          • 2022.02.14 Walentynki - Dzień Sympatii

          • Walentynki w naszej szkole to dzień okazywania sobie wzajemnej sympatii, życzliwości. W tym dniu uczniowie uczestniczący w nauczaniu zdalnym złożyli sobie wirtualne życzenia, natomiast najmłodsi cieszyli się tym świętem w szkole. SU zorganizował tradycyjną Pocztę Walentynkową, za pośrednictwem której można było przesłać sobie słowa sympatii. W klasach rozmawialiśmy także o tym, że "miłe słówka" poprawiają humor, budują poczucie wartości i ułatwiają relacje międzyludzkie.

            Dzień Świętego Walentego

            To dzień dobry dla każdego! 

          • 2021.12.16 Uroczystość wręczenia Certyfikatów Dwujęzycznego Przedszkola

          • Nasze przedszkole jest jedną z 20 placówek, które dołączyły do programu Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli realizującego projekt Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki! od 1 grudnia 2021 r. do 1 grudnia 2022 roku. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z budżetu województwa świętokrzyskiego. 

            16 grudnia 2021 r. odbyła się w uroczystość wręczenia Certyfikatów Dwujęzycznego Przedszkola i przekazania zestawów materiałów edukacyjnych dla szkół biorących udział w Projekcie. 

             

          • 2021.11.11 Gminne obchody Święta Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.

            W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia – delegacja uczniów Naszej Szkoły wzięła udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości
            w Działoszycach.

            Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się przemarszem ulicami Działoszyc. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Trójcy Świętej.
            Nabożeństwo uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Dzierążni. Mieszkańcy gminy oddali hołd bohaterom, walczącym o wolność, składając kwiaty przed Pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Reprezentacja uczniów SP Stępocice złożyła symboliczną wiązankę w imieniu całej społeczności szkolnej.

             

          • 29.10.2021 Wycieczka edukacyjna do Krakowa

          • Realizacja przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki  pn. Poznaj Polskę

            29 października 2021 roku dzięki wsparciu finansowemu z środków Ministra Edukacji i Nauki  - w ramach udziału Naszej Szkoły w przedsięwzięciu pod nazwą Poznaj Polskę - uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w szkolnej wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów: Pani Małgorzata Niedziela, Pani Marzena Kosałka oraz Pani Anna  Janiszewska. Głównym celem wycieczki w ramach realizacji przedsięwzięcia było poznanie dziedzictwa narodowegoi kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. 

            Wcześnie rano wyruszyliśmy autokarem spod szkoły, dzień zapowiadał się bardzo dobrze, a słońce już wychylało się zza horyzontu. Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na spacer ulicą Floriańską wraz ze słynnym Barbakanem oraz ulicą Grodzką, która jest jednąz najstarszych ulic Krakowa - istniała jeszcze przed lokacją miasta w 1257 roku.  

            Spacer ulicami Starego Miasta doprowadził nas na Zamek Królewski na Wawelu. Znaleźliśmy się tam nieprzypadkowo - był on jednym z najistotniejszych punktów naszej wycieczki.
            Zamek  wraz ze  Wzgórzem  Wawelskim  to jedno z najbardziej  znaczących  historycznie i kulturalnie miejsc 
            w Polsce, będący przez wieki siedzibą królów polskich i symbolem państwowości. W 1930 roku Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Gromadzi ono kolekcje obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelanyi mebli.

            Gdy dotarliśmy na Dziedziniec Zamku, czekali tam na nas przewodnicy, którzy oprowadzili nas po Reprezentacyjnych Komnatach Królewskich, Skarbcu i Zbrojowni. Niezwykle ciekawie opowiadali oni o historii naszego narodu, o Zamku oraz o eksponatach znajdujących się w każdym pomieszczeniu. Była to dla nas „żywa” lekcja historii. Największe wrażenie na uczniach zrobiły słynne arrasy Zygmunta Augusta reprezentowane w komnatach oraz Zbrojownia – w której uczniowie mogli zwiedzić salę zarówno z bronią palną, jak i salę
            z bronią białą. Korzystając z wizyty na Wawelu odwiedziliśmy także Smoczą Jamę oraz Smoka Wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. Rynek ten słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa są: Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza oraz Kościół św. Wojciecha.

            Równie istotnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku Sukiennicach.  Tutaj nie tylko mogliśmy podziwiać widoki z tarasu, obejrzeć dzieła sztuki, lecz także uczestniczyć w lekcji muzealnej „Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum”. W trakcie zajęć zapoznaliśmy sięz oryginalnymi zabytkami i ich historią. Uczestniczyliśmy w dyskusji  oraz wykonaliśmy prace plastyczne.

            Po lekcji udaliśmy się pod Pomnik Adma Mickiewicza, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia, następnie wraz
            z opiekunami poszliśmy na obiad, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć i podzielić się wrażeniami z wycieczki. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą Kraków ponownie. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad.

          • Przerwa na czytanie

          • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję „Przerwa na czytanie”. Atrakcją tego dnia była wróżka Julia, która odwiedziła uczniów klas I-III oraz oddział przedszkolny i pięknie czytała dzieciom ulubione bajki. Ponadto uczniowie klas starszych również włączyli się w tą akcję z dużym zaangażowaniem i czytali na przerwach fragmenty wybranych książek. Celem akcji „Przerwa na czytanie” było zachęcenie wszystkich do czytania książek w każdej wolnej chwili.