• 2022.04.22 Konkurs PPOŻ - etap powiatowy

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Małgorzata Skóra zajęła III miejsce w Powiatowym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

GRATULUJEMY !!!

• 2022.04.21 "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI BOHATEROWIE"

• 21.04.2022 r. odbył się powiatowy konkurshistoryczny pod hasłem "Żołnierze wyklęci - niezłomni bohaterowie" zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Pińczowie.

Reprezentant naszej szkoły, uczeń klasy szóstej WIKTOR ZARĘBA zajął zaszczytne II miejsce.

Gratulujemy Wiktorowi ogromnej wiedzy historycznej i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Książki dla Dzieci

• Dzień Książki dla Dzieci – spotkanie przedszkolaków z bibliotekarką

W kwietniu 2022 rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu projekt edukacyjny pod nazwą „Spotkanie z… .” Na spotkania z przedszkolakami zapraszane będą osoby z najbliższego otoczenia dzieci, które wykonują różne zawody, mają ciekawe pasje i zainteresowania.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom dzieci będą miały możliwość wszechstronnego rozwoju, rozwiną swoje zainteresowania, poszerzą wiedzę       o otaczającym świecie, poznają różne ciekawe zawody  oraz wartość pracy        w życiu człowieka, uświadomią sobie, że każda praca jest ważna i potrzebna. Ponadto rozwiną takie dyspozycje jak: wspólne działanie z innymi dziećmi, gotowość do uczestniczenia w różnych sytuacjach i umiejętność adekwatnego reagowania na nie, porozumiewania się, argumentowania, słuchania innych, zadawania pytań.

Pierwszym gościem przedszkolaków była pani Agnieszka Góra, bibliotekarka    z naszej szkolnej biblioteki. Wizyta pani Agnieszki związana była z obchodami Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest corocznie 2 kwietnia.

Pani Agnieszka zaprosiła dzieci do biblioteki i w ciekawy sposób opowiadała dzieciom o pracy bibliotekarza, wyjaśniała, jak i dlaczego należy dbać o książki. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści pani Agnieszki, zwiedzały bibliotekę, oglądały książki, zadawały dużo pytań. Pani Agnieszka miała też dla dzieci niespodziankę – przeczytała dwie bajki,                                a przedszkolaki wykonały do nich przepiękne ilustracje.

Dziękujemy pani Agnieszce za miłe spotkanie.

• Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki - Zoom

• W tym tygodniu Nasze przedszkolaki kończą pierwszą z czterech części kursu Baby Beatles w ramach udziału w projekcie Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki. Celem cyklu “Baby Beetles”  jest budowanie umiejętności językowych równolegle z poznawaniem mowy ojczystej. Ponadto cykl ten uczy się wielu innych rzeczy jak np. odpowiednich zachowańw różnych okolicznościach.
            Przypominamy, iż każda część reprezentowana jest przez innego bohatera, który przedstawia inną sferę dziecięcego świata, a co za tym idzie – słownictwo. Zoom, Ring Ring, Splish Splash i Tick Tock to grupa przyjaciół o odmiennych charakterach i zainteresowaniach. Spędziliśmy 9 tygodni z najbardziej energetycznym żuczkiem Zoom. Razem z nim mogliśmy poruszać się, tańczyć i bawić. Rodzice w domach– podobnie jak opiekunowie na zajęciach grupowych – dzięki platformie Bilingual Future – umożliwili dzieciom codzienny kontakt z językiem angielskim. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i czekamy z niecierpliwością na kolejną część
            i kolejnego żuczka…

• Akcja ,,Godzina dla Ziemi”

• Nasza szkoła bierze udział w akcji ,,Godzina dla Ziemi”

Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego – w tym roku jest to sobota, 26 marca, godzina 20:30 – cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów.

Jeśli wierzysz, że rozwiązanie problemów środowiska naturalnego jest możliwe, gdy tylko zjednoczymy nasze działania, dołącz do Godziny dla Ziemi WWF. Niezależnie od poglądów, sympatii czy upodobań, do Godziny dla Ziemi WWF może dołączyć każdy!

Godzina dla Ziemi WWF to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.

Godzina dla Ziemi odbywa się po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi.

Razem zgaśmy światło dla planety !!!

• 2022.03.21 Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca kolorowe skarpetki na stopach oznaczają "kocham cię takim, jakim jesteś!"

Dlaczego Światowy Dzień Zespołu Downa wypada właśnie 21 marca? Zbieżność z pierwszym dniem wiosny jest przypadkowa, choć powody do świętowania rewelacyjnie się uzupełniają. W rzeczywistości liczba 21 oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci, nadprogramowy chromosom w DNA osób chorych na zespół Downa.

• 2022.03.14 Dzień bez plecaka - inicjatywa samorządu uczniowskiego

• Poniedziałek 14 marca 2022 roku przebiegał w naszej szkole pod hasłem "Dzień bez plecaka". Tego dnia uczniowie zamienili tradycyjne plecaki na inne nosidła - kosze, worki, walizki, wiadra itp. Oczywiście przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało uczniów z zabrania książek, zeszytów i potrzebnych przyborów. Jak widać na zdjęciach kreatywności nie brakowało.

Brawo za pomysłowość!

• 2022.03.14 Przedszkolni ogrodnicy - sadzimy kwiaty

• Podczas zajęć, dzieci z naszego oddziału przedszkolnego z pomocą pań: Beaty Janiszewskiej i Anna Szostak jak co roku posadziły cebule kwiatów, które upiększają "zielony parapet". Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne czynności sadzenia kwiatów, a także poczuły się odpowiedzialne za pielęgnację i opiekę nad roślinami. Dzięki bezpośredniej obserwacji przedszkolaki miały możliwość poszerzenia wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Zajęcia przysporzyły wszystkim wiele radości, ciekawości i satysfakcji z wykonanej pracy.